Zespół

Maciej Jeziorski

Założyciel Akademii Kolarza

Trener kolarstwa, który pod swoimi skrzydłami ma Mistrzów Polski, oraz V-ce Mistrza Europy w Maratonie z 2022 roku (XCM). Trener kadry narodowej U17 w 2022 roku. Szkoli przyszłych instruktorów kolarstwa. Od 2018 prowadzi swoją działalność trenerską pod nazwą Jezior.bike. Czynny zawodnik kolarstwa górskiego, od wielu w krajowej czołówce kolarstwa górskiego XCO. V-ce Mistrz Polski z 2016 roku. (XCO, Elita)

Funkcja w teamie Akademii Kolarza: Nadzoruje cały projekt, szkoli i wspiera trenerów w Akademii. Wspólnie z innymi specjalistami prowadzi spotkania LIVE dla wszystkich podopiecznych Akademii, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Więcej o Maćku tutaj.

Patrycja Jeziorska

Trenerka

W sporcie jest od małego dziecka, a w roku 2009 zaczęła poznawać proces treningowy na własnej skórze. Realizując zadania treningowe, zawsze chciała znać cel zadanych ćwiczeń. Na swojej zawodniczej drodze korzystała z wiedzy kilku trenerów. Dobry, świadomy trening, doprowadził Patrycję do koszulki Mistrzyni Polski w kategorii Juniorskiej (Mistrzostwa Polski XCO z rok 2015) Doradzanie komuś, jak powinien trenować, zaczęła niewinnie, bo od wskazówek dla swojego młodszego brata w roku 2017. Wzbudziło to u Patrycji chęć dalszego pogłębiania wiedzy w dziedzinie treningu kolarskiego, czego efektem było ukończenie kursów na instruktora kolarstwa, a następnie współpraca z młodzieżą i amatorami.

Funkcja w Akademii Kolarza: Trenerka – indywidualna opieka trenerska.

Piotr Krysiewicz

Trener

Kolarstwo to dla Piotra nierozłączny element życia od 2012 roku. Większość tych lat przejeździł jako licencjonowany zawodnik, głównie w kolarstwie górskim. Ma za sobą liczne sukcesy na imprezach ogólnopolskich. Najważniejszych zasad treningu kolarskiego uczył się od swoich trenerów, uzupełniając to o edukację własną. Student Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie oraz certyfikowany Instruktor Kolarstwa PZKol.

Funkcja w Akademii Kolarza: Trener – indywidualna opieka trenerska.

Mateusz Dzięgielewski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta z 10-cio letnim stażem. Przygoda z rowerami, rozpoczęta w 2014 roku, w szybkim tempie rozwinęła się do życiowej pasji i profesji w jednym. Od 2016 roku rozwija się w zakresie bike fittingu i poprawy zdolności ruchowych w kolarstwie. Doświadczenie zbierał pracując w prywatnych gabinetach fizjoterapii, współpracując z narodową kadrą para-kolarską oraz pomagając wielu amatorom kolarstwa w leczeniu i prewencji przeciążeń aparatu ruchu. Czas wolny przeznacza na czytanie książek oraz słuchanie podcastów związanych z kolarstwem, treningiem siłowym i poprawą jakości życia.

Funkcja w Akademii Kolarza: Konsultacje fizjoterapeutyczne – na żywo oraz online, praca 1-1 z podopiecznym, wdrażanie planu naprawczego oraz prewencyjnego. Współpraca z na linii Podopieczny-trener prowadzący-fizjoterapeuta. Dzieli się swoją wiedzą na wspólnych spotkaniach Live z podopiecznymi Akademii Kolarza.

Paweł Szulim

Trener

Od zawsze pasjonat dwóch kółek. Po przygodzie z motocyklem wsiadł na rower, z którego nie schodzi od kilkunastu lat. Kręci na wszystkim – na szosie, na przełaju, na MTB i rekreacyjnie z rodziną. W poszukiwaniu adrenaliny nie stroni od jazdy na trasach enduro.
Przekazuje swoją pasję młodzieży, od 2017 roku początkowo jako trener klubowy XC, następnie grupie szosowej. Trener bardzo dobrych zawodników m.in. Macieja Sorbiana (medalista szosowych Mistrzostw Polski w kat. Junior Młodszy) oraz Kamila Lacha (czołowy zawodnik maratonów MTB w Polsce). Obecnie skupia się na indywidualnym prowadzeniu zawodników, a w swoich ambitnych planach ma jeszcze starty w kategorii Masters.

Funkcja w Akademii Kolarza: Trener – indywidualna opieka trenerska.

Marcin Kasiński

Dietetyk

Dietetyk i Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi profil „Kolarstwo od kuchni”, gdzie dzieli się wiedzą z zakresu żywienia w kolarstwie oraz pracuje indywidualnie z Podopiecznymi na różnym stopniu zaawansowania sportowego. W wolnych chwilach trenuje i ściga się w amatorskich wyścigach szosowych, głównie w cyklu Via Dolny Śląsk. Jako dietetyk stara się edukować Podopiecznych i budować zdrowe nawyki żywieniowe, tak aby poprzez często niewielkie zmiany w diecie poprawili swoje zdrowie, samopoczucie i wydolność fizyczną..

Funkcja w Akademii Kolarza: Konsultacje dietetyczne, plany dietetyczne, indywidualna opieka dietetyczna. Współpraca z na linii: Podopieczny – trener prowadzący – dietetyk. Dzieli się swoją wiedzą na wspólnych spotkaniach Live z podopiecznymi Akademii Kolarza.